optimalizace PageRank.cz
aktualizováno: 28.11.2018 16:37:36 

Chov exotického ptactva

Astrild rákosní
 

 

 

Astrild rákosní   Neochmia ruficauda

 

VÝSKYT :  Severní  Austrálie.                                                                                                                                                

    Astrildi rákosní  jsou velice společenští.

V přírodě v době hnízdění žije v párech,jinak v malých skupinkách.Zdržuje se v blízkosti vod ve vysoké trávě,v rákosových porostech.Hodí se do smíšených voliér malých astrildů.

Ve voliérách uvítají,osázíme-li ji hustými keři. Při pozorování jejich chování se  zaručeně nebudeme nudit.Jejich temperament a pracovitost překvapí.

Chov těchto astrildů,může být ůspěšný jak ve voliérách,tak v chovné kleci.

 Živí se především drobnými travními semeny,které sbírá nejen na zemi,ale i z klasů.Já je krmím prosem,mohárem,lesknicí a senegalským prosem.

Pro zdárný odchov jim předkládám mravenčí kukly,moučné červy a vaječnou míchanici.Ze zeleného krmení je to ptačinec žabinec a semínka polozralých travin.Více v samostatné sekci KRMENÍ.Dostatek vápna a gritu na trávení je samozřejmostí.Velice rádi se koupou.

Astrild rákorní je na chov celkem náročným ptákem.Často opouštějí snůšku či mláďata.

Astrild rákosní je na hnízdění dostatečně zralý až ve věku jednoho roku.Hnízdo si staví v houštinách i v malých stromcích,nebo v trávě.Má tvar kulovitý nebo lahvovitý,spletené z čerstvých travin,vystlané jemnou trávou,vlnou i peřím.V mém chovu zahnízdili i v polootevřené budce 12x12x14cm a také v chovných vitrínách.(samostatná sekce:chov ve vitrínách).                  

Snáší 4 až 6 vajíček na kterých sedí střídavě oba.

Přes den sedí střídavě sameček se samičkou,v noci sedí oba společně.Po 12 až 14 dnech se líhnou mláďata.Jsou světle žluté barvy,porostlá řídce chmýřím,ozobí je čistě bílé. Kresbu na horním patře tvoří obrazec z pěti teček. Asi za tři týdny opouštějí hnízdo, ale ještě asi tři týdny je musí rodiče krmit.Během celého hnízdního období jim denně podávám vaječnou míchanici a živočišnou potravu.Po snesení vajec jim přestanu dávat živočišnou potravu a i po vylíhnutí mladých ji dávám jen málo,některým párům je raději už dál nedávám.

Při podávání živočišné potravy během krmení mladých se mi stávalo,že jsem našel mladé vyházené z hnízda  a pár začal hnízdit znovu.Nechal jsem je tudíž celou dobu pouze na vaječné míchanici a s úspěchem odchovali mladé.

Živočišnou potravu tudíž většinou dávám před hnízděním,abych je jak se říká "nabudil" na hnízdění.

                                                          ODCHOVY NA PRODEJ ZDE

             

                 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist